Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Kapituła7Na dzień 4 lutego 2023 r. s. Prowincjalna Marta zwołała w naszej Prowincji nadzwyczajną kapitułą, w czasie której siostry kapitulantki wybierały delegatki na Kapitułę Generalną, która odbędzie się na przełomie września i października w Rzymie oraz opracowywały propozycje zagadnień do podjęcia przez Kapitułę Generalną.

Podczas pierwszej części spotkania, która przygotowywała uczestniczki do podjęcia decyzji i zaangażowania w prace Kapituły, siostry uczestniczyły w Eucharystii i wysłuchały krzepiącej, bardzo bogatej i głębokiej konferencji o. Damiana Piątkowiaka SVD. Temat jaki podjął o. Damian dotyczył programu formacji na rok bieżący. Uwzględniając kontekst biblijny rozwinął, wyjaśnił i przeniósł na nasze życie prośbę uczniów wypowiedzianą do Jezusa: "Panie, przymnóż nam wiary!".
Kapituła6Kapituła5Kapituła4

Po przerwie kapitulantki dokonały wyboru dwóch delegatek, które wraz z s. Prowincjalną Martą udadzą się we wrześniu do Rzymu na Kapitułę Generalną. Siostry pracowały również nad propozycjami tematów formacji na kolejne lata oraz próśb i propozycji do przemyślenia przez Kapitułę Generalną. Wszelkie prace przygotowawcze do wrześniowej Kapituły zawierzamy Dobremu Bogu i powierzamy modlitwie ludziom dobrej woli.
Kapituła3Kapituła2Kapituła