Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Rekol. Knurów SzP 1 7Czas Wielkiego Postu dla wielu szkół jest czasem, gdy uczniowie odprawiają swoje rekolekcje. Jest to doskonała okazja do tego, aby przygotować się na najważniejsze święta w ciągu roku, ale również i może przede wszystkim, by odpowiedzieć na zaproszenie Pana Jezusa do odnowienia przyjaźni z Nim. W tym roku w czasie Wielkiego Postu udało nam się spotkać na rekolekcjach z uczniami siedmiu szkół podstawowych.

1. W dniach od 1 do 3 marca prowadziłyśmy rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Knurowie, w diecezji katowickiej. Poza naukami rekolekcyjnymmi w kościele, uczniowie realizowali plan rekolekcji w salkach (film tematyczny) oraz w szkole (wykonując prace i zadania konkursowe). Rekolekcje odbywały się równolegle w trzech grupach.
Rekol. Knurów SzP 1 1Rekol. Knurów SzP 1 3Rekol. Knurów SzP 1 4Rekol. Knurów SzP 1 5

2. Również w Knurowie poprowadziłyśmy rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 3, w dniach od 6 do 8 marca. Podejmowałyśmy tematy związane z pełnieniem uczynków miłosierdzia oraz modlitwą, sakramentem pokuty i nawróceniem, przyznawaniem się do Jezusa i wyznawaniem wiary.
Rekol. Knurów SzP nr2 1Rekol. Knurów SzP nr2 2Rekol. Knurów SzP nr2 4Rekol. Knurów SzP nr2 5
Rekol. Knurów SzP nr2 6Rekol. Knurów SzP nr2 7Rekol. Knurów SzP nr2 8Rekol. Knurów SzP nr2 9

3. 15 marca po epidemicznej przerwie znów spotkałyśmy się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodnicy. Szkoła realizując temat rekolekcji: "Kościół z bliska" poprosiła nas o przeprowadzenie spotkań na temat miejsca życia zakonnego w Kościele. 
Kłodnica 1Kłodnica 2Kłodnica 3Kłodnica 4

4. W dniach 15 - 16 marca poprowadziłyśmy rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie, gdzie zaprosił nas ks. Tomasz Gruca. Spotkania odbywały się w szkole na sali gimnastycznej, ale to nie przeszkodziło w skupieniu i atmosferze modlitwy, gdy był na to czas.
Rekolekcje Nysa 1Rekolekcje Nysa 2Rekolekcje Nysa 3Rekolekcje Nysa 4
Rekolekcje Nysa 5Rekolekcje Nysa 6Rekolekcje Nysa 7Rekolekcje Nysa 8

5. W dniach 22 i 23 marca towarzyszyłyśmy uczniom klas IV - VI Szkoły Diecezjalnej w Nysie, którzy przeżywali swoje rekolekcje. Naszym zadaniem było poprowadzenia nabożeństwa w czasie którego uczniowie mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty, oraz oprawa muzyczna w czasie Eucharystii.
Rekolekcje Diec 1Rekolekcje Diec 2Rekolekcje Diec 3Rekolekcje Diec 4

6. W ostatnim dniu miesiąca marca odwiedziłyśmy Szkołę Podstawową w Białej Nyskiej, gdzie rekolekcje poprowadziłyśmy dla uczniów klas I - IV. Krótki czas spotkania dotyczył naszej podróży przez życie z Panem Jezusem.
Biała Nyska rekol 1Biała Nyska rekol 2Biała Nyska rekol 3Biała Nyska rekol 4

7. Ostatnią grupą rekolekcyjną byli uczniowie Szkoły Podstawowej oraz przedszkolaki w Kościeliskach, gdzie zaprosił nas ks. Andrzej Flak. Tam rekolekcje głosiłyśmy w poniedziałek i wtorek Wielkiego Tygodnia. 
Kościeliska Rekolekcje 1Kościeliska Rekolekcje 2Kościeliska Rekolekcje 3Kościeliska Rekolekcje 4
Kościeliska Rekolekcje 5Kościeliska Rekolekcje 6Kościeliska Rekolekcje 7Kościeliska Rekolekcje 8