Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Grudzice 1W dniach od 3 do 5 marca miałyśmy ogromną radość apostołowania w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Opolu - Grudzicach. Sztandarem naszej obecności było miłosierdzie w kontekście życia naszej Założycielki bł. Marii Luizy Merkert, która patronuje jednemu z kół koronkowych założynych w tejże Parafii. 

W piątkowy wieczór uczestniczyłyśmy w pierwszopiątkowej mszy świętej, podczas której głosiłyśmy słowo na temat kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, w któtego cieniu ukształtowało się serce bł. Marii Luizy. Wraz z młodzieżą poprowadziłyśmy też specjalnie przygotowaną na to spotkanie Drogę Krzyżową. W sobotę ku naszej wielkiej radości odwiedziłyśmy chorych w Parafii, do których udałyśmy się z relikwiami Marii Luizy Merkert. Odwiedziny były wspaniałą okazją do rozmów oraz wspólnej modlitwy. W sobotę wieczorem oraz w niedzielę uczestniczyłyśmy w mszach świętych modląc się wspólnie z parafianami, współtworząc liturgię - szczególnGrudzice 2ie Eucharystię o 9:30, podczas której mogłyśy wraz z młodzieżą zaśpiewać pieśni chóralne. W czasie każdej mszy świętej głosiłyśmy świadectwo na temat miłosierdzia, do którego Wielki Post szczególnie zaprasza wszystkich uczniów Jezusa. 

Dziękujemy za tak bogaty czas naszego apostolstwa, stworzone dla nas możliwości spotkań z ludźmi, głoszenia słowa, rozmów i wspólnej modlitwy. Dziękujemy ks. Proboszczowi Leonardowi Makioli za ciepłe przyjęcie oraz życzliwość, a także młodzieży za wspólne działanie i wielkie zaangażowanie.