Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Śniadanie wielkanocne 6W Poniedziałek Wielkanocny do świątecznego stołu w Nyskim "Carolinum" zasiadło  prawie sto naszych gości, którzy dzięki pomocy dobrych ludzi i ich wielkim sercom, mogli doświadczyć świątecznej atmosfery, radości płynacej z bycia we wspólnocie oraz życzliwości i dobrego słowa tych, z którymi się spotkali. 

 Jak zawsze spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii, którą sprawował o. Eugeniusz SVD. Po wspólnym uwielbieniu i modlitwie goście zasiedli do posiłku w sali gimnastycznej "Carolinum", gdzie mogli spożyć świąteczny obiad wraz z przystawkami. Każdy otrzymał również paczkę żywnościową na wynos. Naszych wyjątkowych gości obsługiwali wolontariusze, w tym młodzież. Posiłki i paczki przygotowały siostry wraz ze Wspólnotą Apostolską św. Elżbiety, a czas muzycznie umilił wszystkim zespół, który od wielu już lat, niezawodnie towarzyszy spotkaniom z ubogimi.
Śniadanie wielkanocne 2Śniadanie wielkanocne 3Śniadanie wielkanocne 4Śniadanie wielkanocne 5Ten czas dobroci, życzliwości i miłosierdzia jest prawdziwie doświadczeniem Zmartwychwstania. Niech Ten, który powstał z martwych i nas podnosi z naszych upadków, niedomagań, ludzkiej biedy, słabości i nędzy. Oby każdy z nas spotkał Zmartwychwstałego i doświadczył autentycznej radości i przemiany!
Śniadanie wielkanocne 7Śniadanie wielkanocne 8Śniadanie wielkanocne 9Śniadanie wielkanocne 10