Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Jubileusz s 11W ostatnią sobotę maja nasza wspólnota prowincjalna zgromadziła się w Koźlu, w Domu św. Karola na radosnym świętowaniu srebrnego jubileuszu s. M. Samueli, która na co dzień posługuje w Domu Pomocy Społecznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych jako pielęgniarka i pełni funkcję przełożonej wspólnoty.

Wraz z licznie zgromadzonymi siostrami, rodziną i przyjaciółmi, a także podopiecznymi, s. M. Samuela uczestniczyła w uroczystej Eucharystii, sprawowanej przez grono kapłanów, w czasie której odnowiła śluby zakonne. O piękną oprawę liturgii zatroszczył się chór parafialny, w którym również śpiewa Siostra Jubilatka, służba liturgiczna i marianki, którzy swą obecnością ubogacili uroczystość.

Jubileusz s 16Jubileusz s 17Jubileusz s 15Jubileusz s 14

Eucharystia była wielkim dziękczynieniem dobremu Bogu za dar życia i powołania naszej Siostry Jubilatki. Zarówno ci obecni na jubileuszu, jak i ci, którzy łączyli się duchowo z Siostrą Jubilatką wyśpiewali Bogu radosny hymn uwielbiania, za świadectwo wierności naszej Siostry, jej życie radami ewangelicznymi, trud ponoszony dla Królestwa Bożego, serce, jakie wkłada w budowanie Domu św. Karola, jej pokorną i cichą służbę, łagodność i miłość. 

Jubileusz s 12Jubileusz s 13Jubileusz s 9Jubileusz s 8

Po Mszy świętej wszyscy goście udali się do kazamaty przy Domu św. Karola na poczęstunek. Tam też był czas na życzenia, dzielenie się radością i dobre spotkania w świątecznej atmosferze. Nie zabrakło też czasu na uczczenie Matki Bożej w czasie majówki, która miała miejsce przy grocie. Przy akompaniamencie instrumentów zgromadzeni goście śpiewem pochwalili Maryję. 

Jubileusz s 4Jubileusz s 10Jubileusz s 7Jubileusz s 5

Niech wspólne świętowanie tak pięknych jubileuszy umacnia naszą wspólnotę w siostrzanej miłości, uczy nas wdzięczności i będzie okazją do wspólnego uwielbienia Boga za dar naszej elżbietańskiej rodziny zakonnej, a dla świeta niech będzie świadectwem szczęścia płynącego z życia dla Oblubieńca i znakiem Królestwa Bożego. Naszej Kochanej Jubilatce życzymy łask potrzebnych do wiernego i pięknego życia na chwałę Bożą i kolejnych jubileuszy na drodze do nieba! 

Jubileusz s 6Jubileusz s 3Jubileusz s 2Jubileusz s 1