Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Wprowadzenie relikwii 8W piętkowy wieczór 6 października w Bazylice św. Bartłomieja na Wyspie Tyberyjskiej w Rzymie, która stanowi dziś Sanktuarium Nowych Męczenników XX i XXI w. zostały wprowadzone relikwie bł. Paschalis Jahn. Jest to list bł. Paschalis do rodziców, który napisała 1 stycznia 1944 roku. W uroczystości uczestniczyły siostry zgromadzone na Kapitule Generalnej, siostry z domów w Rzymie, wierni a także Ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej Pan Adam Kwiatkowski wraz z rodziną.

O godz. 20.00 odbyła się uroczysta Liturgia Słowa, podczas której zostały wniesione relikwie bł. M. Paschalis Jahn męczenniczki elżbietańskiej –   list pisany do Rodziców 01.01.1944 r. Liturgii Słowa przewodniczył Ks. Bp Daniele Libanori – biskup pomocniczy Diecezji Rzymskiej, który po odczytanej Ewangelii wygłosił słowo dotyczące dzisiejszego wydarzenia. W uroczystej procesji Postulatorka Generalna S. M. Paula Zaborowska wraz z Matką Generalną M. Rafaelą Fischbach i Matką M. Samuelą Werbińską, w asyście Ks. Biskupa oraz innych uczestników, przeniosły relikwie bł. M. Paschalis do kaplicy poświęconej Męczennikom komunizmu. 

Wprowadzenie relikwii 3Wprowadzenie relikwii 1Wprowadzenie relikwii 4Wprowadzenie relikwii 5

Na koniec Matka Generalna M. Rafaela wyraziła wdzięczność samemu Bogu za ten wielki dar beatyfikacji naszych Sióstr Męczenniczek oraz za dzisiejsze wydarzenie, a także wszystkim, którzy przyczyniki się do przygotowania i przebiegu uroczystości. Przed tym doniosłym wydarzeniem o godz. 19.00 Siostry miały możliwość zwiedzenia Izby Pamięci Męczenników XX i XXI, które znajduje się w Kryptach Bazyliki pw. św. Bartłomieja, a po zakończeniu części oficjalnej miał miejsce poczęstunek w krużgankach świątyni.

Wprowadzenie relikwii 6Wprowadzenie relikwii 7Wprowadzenie relikwii 2Wprowadzenie relikwii 8

Cieszymy się, że w tak ważnym dla Kościoła miejscu znalazło się miejsce i dla naszych Męczennic. Niech ich kult szerzy się w Kościele, aby jak najwięcej osób mogło się cieszyć ich wstawiennictwem.