Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Gliwice 2024 2Jak co roku osoby konsekrowane diecezji opolskiej oraz gliwickiej spotkały się razem, by wspólnie świętować Dzień Życia Konsekrowanego. W tym roku spotkanie odbyło się w Gliwicach. Delegacja naszych sióstr również wzięła udział w tym wydarzeniu. 

Osoby życia zakonnego zgromadziły się wraz z biskupem Sławomirem Oderem w gliwickiej katedrze, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię. 

Nie jest zbiegiem okoliczności ani dziełem przypadku, że od 1997 roku wolą i decyzją św. Jana Pawła II w Kościele katolickim przeżywamy właśnie w święto Ofiarowania Pańskiego Dzień Życia Osób Konsekrowanych. Jest to okazja do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu - mówił bp Oder. - Gliwice 2024 1Wasza obecność i wasz wybór w wolności, aby pójść za Chrystusem drogą doskonałości ewangelicznej jest niejako podjęciem tej samej drogi, którą podążyła Maryja. Jest niesieniem światu w waszych ramionach Chrystusa poprzez autentyczne doświadczenie spotkania z Nim i przez podejmowanie trudu życia Ewangelią na co dzień. Gliwice 2024 3To wy, w szczególny sposób poprzez waszą konsekrację, jesteście znakiem obecności Boga pośród ludzi.

Jak co roku ważnym momentem spotkania było odnowienie ślubów zakonnych w czasie uroczystej Mszy Świętej. Po niej był czas na spotkania, rozmowy, posilenie się przygotowanym poczęstunkiem oraz program artystyczny.