Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Apostolstwo w św. Dominiku 1Czas Wielkiego Postu zaprasza do tego, aby podjąć refleksję nad swoim życiem, by wejść na drogę nawrócenia, zatroszczyć się o relację z Bogiem, zobaczyć, co mogę poprawić, aby moje życie było bardziej ewangeliczne. To czas pokuty, rozważania Męki Pańskiej, ale i powrotu do naszych źródeł chrzcielnych, by odnowić wiarę. Właśnie dlatego okres Wielkiego Postu jest tak bogaty w różne spotkania, nabożeństwa czy inne inicjatywy, które mogą nam w tym pomóc.

Podejmując różne posługi we współpracy z duszpasterzami, starałyśmy się być tam, gdzie Kościół nas zaprasza. Wielki Post obfitował w spotkania z różnymi grupami osób. Oto ważniejsze z nich:

1. Rejonowe spotkanie dla Dzieci Maryi w Jarnołtowie, gdzie troszczyłyśmy się o oprawę muzyczną Eucharystii i przygotowałyśmy i poprowadziłyśmy Drogę Krzyżową.
Spotkanie Marianek 1Spotkanie Marianek 2Spotkanie Marianek 3Spotkanie Marianek 4

2. Spotkanie ze Słowem Bożym w naszym klasztorze, gdzie z grupą kobiet pochylałyśy się nad wybranym fragmentem Ewangelii. Każde takie spotkanie składa się z wprowadzenia, czasu na medytację i dzielenia się owocami medytacji we wspólnocie. 

3. Spotkanie Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego w naszym domu. Tym razem tematem spotkania była Eucharystia. Po nabożeństwie siostra wygłosiła konferencję na zaproponowany temat, a następnie miało miejsce spotkanie przy stole przy kawie i omówienie spraw organizacyjnych. Grupę tą prowadzi ks. Darek Domerecki wraz z nami.

4. Konferencja i spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do przyjecia Sakramentu Bierzmowania w Parafii św. Dominika w Nysie

5. Katechezy w Szkole Podstawowej w Bielicach  oraz spotkanie z przedszkolakami

6. Droga Krzyżowa ulicami Nysy, w czasie której siostry były odpowiedzialne za stronę muzyczną
Droga Krzyżowa 1Droga Krzyżowa 2Droga Krzyżowa 3Droga Krzyżowa 4

7. Dekanalne spotkanie młodzieży w Jarnołtowie, gdzie zostałyśy poproszone o wygłoszenie konferencji, poprowadzenie nabożeństwa i oprawę muzyczną Mszy świętej