Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Spotkanie małżeństw 15Tuż przed Niedzielą Palmową w naszym klasztorze duchowo - formacyjne spa przeżywali małżonkowie. Spotkanie wielkopostne było doskonałą okazją do tego, aby pięknie i głęboko wejść w Wielki Tydzień, który ma nas bezpośrednio przygotować do świętowania Paschy. Choć na zaproszenie odpowiedziało 18 par, ze spotkania skorzystało 13 par małżeńskich. Spotkanie jak zawsze poprowadził wraz z siostrami ks. Andrzej Flak.

Skupienie dla małżonków jest doskonałym czasem, aby uczyć się zarówno małżeńskiego przeżywania tajemnic naszej wiary jak i dzielenia tym doświadczeniem z innymi. Mamy za sobą już wiele spotkań, które dotyczyły modlitwy małżeńskiej, dialogu małżeńskiego, małżeńskiego przeżywania Eucharystii czy Sakramentu Pokuty i Pojednania, rachunku sumienia, czy tematu przebaczenia. Spotkania nie są przewidziane dla zamkniętej grupy osób, dlatego zawsze można dołączyć i bez zobowiązań w nich uczestniczyć. W czasie spotkań dzieci są pod opieką wolontariuszy i realizują swój program skupienia.
Spotkanie małżeństw 1Spotkanie małżeństw 2Spotkanie małżeństw 3Spotkanie małżeństw 4
Spotkanie małżeństw 5Spotkanie małżeństw 6Spotkanie małżeństw 7Spotkanie małżeństw 8Nasze spotkania mają kilka punktów stałych. Zawsze spotykamy się na Eucharystii, gdzie słuchamy Słowa Bożego i rozważania przygotowanego przez ks. Andrzeja. Nie może zabraknąć również okazji do skorzystania z Sakramentu Pokuty czy rozmowy oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie Adoracji siostry prowadzą rozważania pogłębiające temat formacyjny. Zawsze też jest miejsce na konferencję i spotkanie przy stole w czasie obiadu oraz kawy. W zależności od tematu zapraszamy uczestników do podjęcia zaangażowania podczas pracy w grupach, wykonania jakiegoś zadania lub mini warsztatów. Poza czasem na zatroszczenie się o ducha, pogłębiania wiary i budowania relacji z Jezusem, czasem na formowanie siebie i własnego małżeństwa, jest również niezastąpiony i cenny czas na wymianę doświadczeń, wzajemne słuchanie i dzielenie się sobą. Te spotkania z pewnością budują piękne i głębokie więzi. 
Spotkanie małżeństw 9Spotkanie małżeństw 10Spotkanie małżeństw 11Spotkanie małżeństw 12
Spotkanie małżeństw 13Spotkanie małżeństw 14Spotkanie małżeństw 16Spotkanie małżeństw 17