Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Spotkanie wielkanocne dla ubogich 5Jak co roku w Poniedziałek Wielkanocny ubodzy i samotni mogli spotkać się wspólnie przy stole, by razem świętować Wielkanoc. Przed południem w kościółku Zwiastowania zgromadzili się oni wokół Stołu Pańskiego na Eucharystii, którą odprawił o. Arkadiusz SVD, a następnie w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego "Carolinum" mogli spożyć świąteczny posiłek.

Całość spotkania zorganizowała Wspólnota Apostolska św. Elżbiety wraz z siostrami, ale nie mogłoby się ono odbyć, gdyby nie zaangażowanie wielu innych osób. Dzięki życzliwości dyrekcji szkoły, również tym razem nasi goście mogli usiąść w ciepłym i przytulnym miejscu. Obsługa gości nie byłaby tak sprawna, gdyby nie otwartość i poświęcony czas licznych wolontariuszy, którzy pomimo Świąt poświęcili swój czas, by bezinteresownie służyć potrzebującym. Nie wyobrażamy sobie już śniadania wielkanocnego dla ubogich bez obecności zespołu muzycznego, dzięki któremu atmosfera na sali jest iście świąteczna. 
Spotkanie wielkanocne dla ubogich 9Spotkanie wielkanocne dla ubogich 8Spotkanie wielkanocne dla ubogich 7Spotkanie wielkanocne dla ubogich 1

Z zaproponowanego posiłku skorzystało na miejscu sto osób. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że potrzebujący mogli również w te Święta spotkać się przy wspólnym stole i doświadczyć dobroci wspólnoty Kościoła, która przygarnia, obdarza miłością, jest wrażliwa, czuła i otwarta, która chce dostrzegać swego Pana w tych najmniejszych.
Spotkanie wielkanocne dla ubogich 2Spotkanie wielkanocne dla ubogich 3Spotkanie wielkanocne dla ubogich 4Spotkanie wielkanocne dla ubogich 6