Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Niedziela misyjna 4W pierwszą niedzielę po Wielkanocy, wraz z Parafianami Nyskie Bazyliki, pochylaliśmy się nad tematem Bożego Miłosierdzia. W Ewangelii słyszeliśmy o tym jak Jezus przyszedł do Apostołów pomimo zamkniętych drzwi, obdarzył ich darem pokoju i odpuszczenia grzechów. W ten sposób Jezus chce nas uczyć, by czerpać z Jego przebitego boku zdroje miłosierdzia. W tym obrazie zobaczyliśmy też zachętę dla nas, by miłosierdzie Jezusa nieść dalej, praktykując uczynki miłości względem bliźniego.

W szczególny sposób naszymi bliźnimi tego dnia stali się Chrześcijanie z Ziemi Świętej, a zwłaszcza Siostry Elżbietanki i ich podopieczni z Domu Pokoju w Betlejem. W miejscu narodzin Jezusa Chrystusa Siostry prowadzą Sierociniec dla ok 40 dzieci, wspierają rodziny Chrześcijan i otaczają opieką potrzebujących.

W obliczu toczącej się w tym rejonie wojny sytuacja jest szczególnie trudna. Ruch pielgrzymkowy, który był głównym źródłem dochodów mieszkańców, został wstrzymany. Ludziom towarzyszy ciągły strach i niepewność. Nasilają się ataki na tle religijnym… Może się okazać, że w miejscu tak ważnym dla wszystkich chrześcijan na całym świecie, może już niebawem nie być wyznawców Chrystusa. Dlatego tak bardzo potrzebują naszego wsparcia modlitewnego i materialnego.
Niedziela misyjna 5Niedziela misyjna 1Niedziela misyjna 2Niedziela misyjna 3Dzięki życzliwości i wsparciu Sióstr, Młodzieży biorącej udział w skupieniu i wielkiej hojności mieszkańców Nysy, udało się przeprowadzić kiermasz na rzecz Domu Pokoju w Betlejem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jego przygotowanie, otworzyli swoje serca na rzecz potrzebujących i otaczali nas oraz chrześcijan w Ziemi Świętej swoją modlitwą.