Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Apostolstwo StB 2W piątą Niedzielę Wielkanocną odpowiadając na zaproszenie ks. Proboszcza Piotra odwiedziłyśmy Parafię św. Rocha w Starych Budkowicach. Dzieliłyśmy się tam świadectwem wierności i męczeńskiej śmierci naszych Błogosławionych Męczennic Elżbietańskich. Czas apostolstwa choć krótki, był bardzo intensywny i bogaty.

 

W piątkowe popołudnie podczas Mszy świętych na filii w Bukowie oraz w kościele parafialnym, czytałyśmy fragmenty mistycznych doświadczeń spisanych przez boliwijską stygmatyczkę Catalinę Rivas, w których Pan Jezus i Matka Boża pragną nauczyć nas owocnie uczestniczyć w Eucharystii, tłumacząc co dzieje się w poszczególnych jej momentach.

Sobotni dzień pełen był spotkań. Wzięłyśmy udział w próbie scholi parafialnej, gdzie wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy na chwałę Bożą, nawzajem ucząc się nowych piosenek. Dzięki gościnności wielu osób miałyśmy możliwość spotkań, rozmów i dobrze spędzonych chwil przy kawie. Po wieczornej Eucharystii wraz z Parafianami trwaliśmy przed Najświętszym Sakramentem uwielbiając Boga za dar Sióstr Męczennic. W czasie wieczoru uwielbienia był też czas na odnowienie przyżeczeń chrzcielnych oraz modlitwę o uzdrowienie. W pięknym klimacie modlitwy i śpiewu adorowaliśmy Jezusa, który czule poruszył wiele serc obecnych w kościele i prawdziwie pozwolił doświadczyć swojej obecności i bliskości.

Apostolstwo StB 1Apostolstwo StB 3Apostolstwo StB 6Apostolstwo StB 7

W niedzielę podczas Mszy świetych głosiłyśmy świadectwo na temat naszych Błogosławionych Współsióstr pragnąc szerzyć ich kult i zachęcać do modlitwy za ich wstawiennictwem. W tym celu chętnie dzieliłyśmy się różnymi publikacjami ich dotyczącymi. Po południu poprowadziłyśy wraz z ks. Piotrem nabożeństwo ku ich czci. 

Apostolstwo StB 4Apostolstwo StB 5Apostolstwo StB 8Apostolstwo StB 9

Dziękujemy za ten bogaty czas, życzliwość i dobroć z jakimi się spotkałyśmy, ofiarne i otwarte serca Parafian, wiele budujacych słów i spotkań, a także tworzenie wspólnoty bratersko - siostrzanej i atmosferę na plebanii. Niech Błogosławione Męczennice wypraszają łaski dla całej Parafii.