Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Już 11 czerwca we Wrocławiu dziesięć naszych sióstr, które poniosły męczeńską śmierć z rąk czerwonoarmistów w 1945 roku, zostanie wyniesionych na ołtarze. Tej niezwykłej chwili będą towarzyszyć piękne wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

20220611 beatyfikacja scaled

Skupienie 12 1W ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia spotkałyśmy się z dziewczynami w naszym klasztorze w iście świątecznej atmosferze. To nie było tradycyjne skupienie dla młodzieży, ale bardziej spotkanie świąteczne z liturgią Słowa, przełamaniem się opłatkiem, kolacją wigilijną. To było piękne i poruszające czuwanie.

DSC 7533Czwartek to w Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja w Nysie dzień spotkań dzieci i młodzieży. W minionym tygodniu miałyśmy okazję być apostołami Pana Jezusa właśnie w tej nyskiej parafii, aby tam zanieść radość, dobre słowo i świadectwo miłości do Boga.

Matka Franciszka 424 listopada w Bazylice św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki w Nysie biskup opolski Andrzej Czaja otworzył proces beatyfikacyjny Matki Franciszki Werner, Współzałożycielki i drugiej przełożonej generalnej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

Matka FranciszkaTransmisja
rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego
na szczeblu diecezjalnym
Matki Franciszki Werner

Bazylika Mniejsza w Nysie

 

link do transmisji na żywo:

Kliknij tutaj

 (link będzie podany krótko przed uroczystością,
przekieruje bezpośrednio do transmisji)

Procesja Światła 214 listopada wspominamy w Kościele naszą założycielkę bł. Marię Luizę Merkert. W tym roku dzień ten przypadł w niedzielę, jednak Nysa uczciła swą lokalną Błogosławioną i z tej okazji wieczorem odbyło się nabożeństwo o jej kanonizację, uroczysta Eucharystia ku jej czci oraz Procesja Światła z jej relikwiami na Rynek Solny, przed Dom Macierzysty.

Światowy Dzień Ubogich 4W V Światowy Dzień Ubogich wraz z naszą młodzieżą spotkałyśmy się z osobami ubogimi, które codzienni przychodzą do naszego klasztoru po ciepłą zupę.

Skupienie junioratu 11W dniach 7 - 9 listopada siostry junioraytki, a więc siostry w ślubach czasowych, przeżywały swoje skupienie. Był to czas zatrzymania i refleksji, pogłębiania życia duchowego i modlitwy, formacji zakonnej oraz dobrych, siostrzanych spotkań. Temat skupienia dotyczył wartości człowieka i był zaproszeniem do tego, by na nowo pochylić się nad zagadnieniami związanymi z naszą tożsamością.

1 Listopada 1Nasze życie w chwili śmierci zmienia się, ale się nie kończy. Żyjąc nadzieją spotkania z naszymi bliskimi w wieczności, modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do domu Ojca, by mogli cieszyć się przebywaniem z Bogiem w niebie. Kościół daje nam wspaniałą pomoc, jaką jest możliwość zyskania odpustów za osoby zmarłe.

Krapkowice 7W ostatnią niedzielę października miałyśmy tę radość gościć w Parafii św. Mikołaja w Krapkowicach, rodzinnej parafii naszej postulantki Zuzanny i s. Rity. Podczas mszy świętych głosiłyśmy świadectwo w jaki sposób na co dzień w konkretny sposób realizujemy wezwanie Pana Jezusa do miłości Boga i bliźniego. W czasie mszy dla dzieci opowiedziałyśmy jak czyniła to nasza patronka, św. Elżbieta.

Czuwania 5Jak dobrze, kiedy można się spotkać twarzą w twarz, nie tylko za pomocą komunikatorów! Znów powoli ruszamy z apostolatem wśród młodzieży i bardzo się cieszymy, że możemy mówić o Panu Jezusie młodym ludziom i dzielić się z nimi doświadczeniem wiary i miłości. 29 października miałyśmy zaszczyt spotkać się z młodzieżą Parafii św. Zygmunta w Koźlu, natomiast 30 października z młodymi Parafii św. Mikołaja w Krapkowicach. Był to dla nas niezwykle cenny czas, bogaty w piękne spotkania i dobre rozmowy, a także czas wspólnej modlitwy i trwania przez Panem. Niech zasiane słowo kiełkuje w sercach!

 

Skupienie dziewczyn 10 58W dniach 16 - 17 października w naszym klasztorze odbyło się tradycyjne skupienie dla dziewczyn. Temat jaki podjęłyśmy brzmiał: "Kim jestem?" i odnosił się do naszej tożsamości. Był to czas bardzo bogaty, ale i pełen dobrych spotkań, po tak długim czasie. 

 

DSC 0172Wraz ze wspólnotą sióstr Domu św. Elżbiety i Wspólnotą Apostolską, Siostry Domu Macierzystego przeżywały 14 października dzień skupienia. Był to czas pełen pięknych doświadczeń, głębokich przeżyć duchowych i dobrych spotkań, nie tylko siostrzanych.

20210908 144834Dnia 8 września, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny dla naszej wspólnoty "narodziła" się druga postulantka. Życie w naszej wspólnocie zakonnej rozpoczęła Zuzanna Zyśk z Parafii św. Mikołaja w Krapkowicach. Zuzia była już wcześniej aspirantką w naszym Zgromadzeniu, przyjeżdzała na skupienia i rekolekcje, aktywnie uczestniczyła w życiu parafii, m. in. angażując się w oazę, gdzie była animatorką.

 

DSC 0063

Cisza, milczenie, Słowo Boże, tylko ty i On... W pierwszy weekend września w naszym domu odbyły się rekolekcje ze Słowem, w którym wzięło udział pięć młodych, pięknych i odważnych kobiet. To zadziwia, zawstydza i wzrusza, jak w dzisiejszym świecie młodzież szuka Boga, jak chce Go słuchać i jak o Nim świadczy. To był wyjątkowy czas pod płaszczem Maryi, w całkowitym zanurzeniu w Słowie i milczeniu.