Archiwum artykułów

Filtr

Zapraszamy na skupienie!

skupienie dla dziewczyn 14 mniejszyDziewczyny powyżej 14 roku życia zapraszamy na jednodniowe spotkanie z Jezusem w łodzi Szymona Piotra nad Jeziorem Genezaret. Tam będziemy świadkami cudownego połowu! Już w najbliższą sobotę (20 lutego) o godz. 10:00. Zabierzcie koniecznie zmienne obuwie, a osoby niepełnoletnie prosimy o obowiązkowe zgody rodziców lub opiekunów na udział w skupieniu. Ilość miejsc ograniczona (12 osób)! Czekamy na Was! 

Rekolekcje szkolne w Złotoryi

rekolekcje zotoryja 127Wielki Post jest czasem nawrócenia, a to oznacza, że jest nam dany po to, abyśmy stawali się lepsi. ZłotoryjaWłaśnie w tym czasie wiele szkół organizuje rekolekcje szkolne, aby młody człowiek mógł się zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem wewnętrznym, na nowo zastanowić się co w żyiu jest ważne, aby zatroszczyć się o swojego ducha i naprawić to co szwankuje w relacji z Bogiem. 

ODWOŁANE!

DSC 0268Moi Drodzy! W związku z obecnymi wydarzeniami mającymi miejsce w Polsce i na świecie oraz zagrożeniem koronawirusa, stosując się do apeli i decyzji władz państwowych i Kościelnych, wszystkie planowane na ten miesiąc spotkania w naszym domu zostają odwołane. 

  • Skupienie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety - 17 marca
  • Spotkanie Wspólnoty Maryjnej Opiekunek Dziecięctwa Bożego - 21 marca
  • Skupienie dla dziewczyn 18+ - 21 - 22 marca
  • Skupienie dla dziewczyn 13+ - 28 - 29 marca

Pozostajemy w łączności duchowej.

Światowy Dzień Chorych

dzień choregoOd wielu lat w Kościele, 11 luty jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorych. Włączając się w obchody tego dnia od wielu już lat wraz ze Wspólnotą  Apostolską św. Elżbiety spędzamy ten dzień wśród osób starszych i schorowanych. Chcemy tym samym sprawić, aby każdy z nich czuł się ważny, potrzebny i zrozumiany. 

Zapraszamy na rekolekcje zimowe!

Bądź świadkiem cudu zmniejszoneKochana młodzieży żeńska! Rozpoczął się już czas ferii zimowych, przyjedź, aby odpocząć z pięknymi ludźmi, w przesympatycznej atmosferze i co najważniejsze przy kochającym Cię Sercu Boga. To najlepsza opcja na nabranie sił i motywacji do dalszej pracy. Czekamy na Ciebie w piątek 21 lutego!

 

Skupienie junioratu

skupienie junioratu 9W pierwszy weekend nowego roku siostry juniorystki naszej Prowincji przeżywały swoje skupienie, a więc czas zatrzymania, odpoczynku od codziennych zajęć, pogłębiania życia wewnętrznego, spotkania w siostrzanej wspólnocie formacyjnej oraz pewnej weryfikacji postępu na drodze własnego rozwoju. 

 

Odwiedziny duszpasterskie

kolęda 15Co roku po obchodach Świąt Bożego Narodzenia, gdy jeszcze wpatrujemy się w Maleńką Dziecinę i jej Świętych Rodziców, rozpoczyna się we wszystkich parafiach tak zwana kolęda. Czym ona jest w istocie? Czy chodzi tylko o „zaliczenie” odwiedzin księdza w naszych domach?

Wigilia dla samotnych i ubogich

Wigilia dla ubogich 12Jak co roku w Wigilię Bożego Narodzenia zostało zorganizowane spotkanie dla osób ubogich i samotnych. Siostry wraz ze Wspólnotą Apostolską św. Elżbiety już kilka dni wcześniej rozpoczęły przygotowania do tego dnia, by móc go pięknie przeżyć.

 

Międzyzakonne spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe 26W sobotę 14 grudnia jak co roku osoby konsekrowane naszej dziecezji spotkały się pod przewodnictwem ks. bpa Rudolfa Pierskały na przedświąteczym skupieniu opłatkowym. W tym roku odbyło się ono w Domu św. Elżbiety na ul. Słowiańskiej w Nysie. To tam zjechało się ponad 100 osób zakonnych, aby wspólnie świętować nadchodzące Boże Narodzenie.

 

Przedświąteczne skupienie dla dziewczyn

zmniejszoneKochane dziewczyny! Zapraszamy Was już w najbliższy weekend na jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne skupienie przedświąteczne. Poprowadzi je ks. Marcin Kleszyk. Będziemy chcieli w tym czasie zamyśleć się nad OCZEKIWANIEM i SPOTKANIEM, a może nawet tego doświadczyć? Przyjedź, naprawdę warto! Będziemy robić wielkie sprzątanie w sercu, by znalazło się tam miejsce dla nadchodzącego Pana!

Apostolstwo w Brożcu

Brożec 19W ostatni weekend roku liturgicznego miałyśmy radość spędzić w Parafii w Brożcu, do której otrzymałyśmy zaproszenie od ks. Proboszcza Adriana Jańczyka oraz naszych sióstr na co dzień tam posługujących. W sobotę spotkałyśmy się z mariankami, natomiast w niedzielę służyłyśmy podczas Mszy świętych.

 

Święta Elżbieta w Parafii św. Franciszka w Nysie

Grodkowska 7Ksiądz Proboszcz Piotr Śnigórski co roku w okolicach naszych świąt Zgromdzeniowych zaprasza nas z apostolstwem do swojej Parafii. Również w tym roku udałyśmy się tam na Mszę szkolną w czwartek 21 listopada. Oczywiście nie mogło zabraknąć wśród nas św. Elżbiety i bł. Marii Luizy Merkert, które na stałe wpisały się w tę Parafię. 

 

św. Elżbieta i bł. Maria Luiza z wizytą w zakładzie karnym

więzienie 1W poniedziałek 18 listopada siostry wraz z młodzieżą odwiedziły więźniów nyskiego zakładu karnego. Już od wielu lat raz w miesiącu spotykamy się z osadzonymi podczas różnych nabożeństw czy spotkań okolicznościowych. W tym miesiącu w związku z przypadającymi w naszym Zgromadzeniu świętami postanowiłyśmy udać się do zakładu karnego wraz z bł. Marią Luizą Merkert i św. Elżbietą, aby tam przybliżyć więźniom ich życie i działalność, a także poczęstować ich upieczonymi przez dziewczyny w czasie skupienia bułkami. 

Kiedy Jezus mówi: „byłem w więzieniu a przyszliście do mnie”, podkreśla, że mieszka On w każdym człowieku, który cierpi samotność i rozumie ich tak bardzo, że sam wchodzi w rolę więźnia i prosi, by o nich nie zapominać, by traktować ich z miłością.

Tak świętowaliśmy uroczystość św. Elżbiety

ElżbietaListopad jest dla naszego Zgromadzenia czasem szczególnym. 14 dnia tego miesiąca obchodzimy święto bł. Marii Luizy Merkert, Współzałożycielki naszego Zgromadzenia, natomiast 17 listopada przypada uroczystość św. Elżbiety Węgierskiej. Pomimo niedzieli, elżbietanki na całym świecie mogły obchodzić w liturgii swoją uroczystość patronalną.  

 

Nieść światu Ewangelię z bł. Marią Luizą Merkert

procesja wiata  4314 listopada obchodziliśmy w naszym Kościele lokalnym wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, Śląskiej Samarytanki. Z tej okazji co roku od jej beatyfikacji odbywa się w Nysie Procesja Światła ku jej czci i pamięci. W tym roku motywem przewodnim był motyw misyjny.