Archiwum artykułów

Skupienie dla kobiet

Skupienie dla kobiet 03 18W sobotę, 10 marca w kameralnym gronie spotkały się w naszym domu panie, które chciały spędzić kilka godzin w dobrej, radosnej atmosferze, a przede wszystkim które chciały duchowo przygotować się na przeżywanie wydarzeń paschalnych, a więc najważniejszych tajemnic naszej wiary.

 

Dzień naszego skupienia rozpoczęliśmy od Adoracji Najświętszego Sakramentu, w czasie której była też okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Podczas adoracji rozważałyśmy tajemnicę miłości Boga do człowieka, miłości, która oddaje życie dla osoby kochanej. Przedłużeniem tematu miłości była homilia w czasie Eucharystii, w której Ojciec Ryszard nawiązał do liturgii Słowa, w której Bóg powiedział nam dzisiaj, że pragnie miłości bardziej niż jakichkolwiek ofiar. 

Skupienie dla kobiet 03 1Skupienie dla kobiet 03 3Skupienie dla kobiet 03 4Skupienie dla kobiet 03 6
Skupienie dla kobiet 03 8Skupienie dla kobiet 03 9Skupienie dla kobiet 03 11Skupienie dla kobiet 03 12
Po Mszy świętej miała miejsce przerwa obiadowa, a po niej konferencja, której głównym tematem była ufność. Zwieńczeniem czasu modlitwy i refleksji była Droga Krzyżowa z modlitwą za kobiety.
Skupienie dla kobiet 03 13Skupienie dla kobiet 03 14Skupienie dla kobiet 03 15Skupienie dla kobiet 03 16
Ostatnim punktem naszego skupienia było spotkanie przy kawie i cieście, a przy tym jak na wigilię niedzieli laetare przystało - radości nie brakowało, bo choć jesteśmy już za połową Wielkiego Postu, który jest czasem pokuty, Kościół wzywa nas do radości.
Skupienie dla kobiet 03 17Skupienie dla kobiet 03 19Skupienie dla kobiet 03 20Skupienie dla kobiet 03 21
Serdecznie dziękujemy wszystkim odważnym kobietom, które zadbały o swojego ducha i nie bały się zostawić domów, mężów i obowiązków na kilka godzin, aby spotkać się z Bogiem. Niech to spotkanie wydaje obfite owoce w naszym życiu i zasieje tęsknotę za kolejnym dniem skupienia, na który już teraz bardzo zapraszamy. 
Skupienie dla kobiet 03 22Skupienie dla kobiet 03 23Skupienie dla kobiet 03 24Skupienie dla kobiet 03 25