Archiwum artykułów

Rekolekcje w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie

Rekolekcje szkolne 25Już na zakończenie tegorocznych szkolnych rekolekcji wielkopostnych spotkałyśmy się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie, gdzie wspólnie przeżywaliśmy nasze przygotowanie do Świąt Paschalnych, pochylaliśmy się nad tematem wiary, próbowaliśmy zobaczyć jak dzisiaj wygląda nasza relacja z Panem Bogiem oraz odnowić ją i na nowo zaprzyjaźnić się z Jezusem.

 

Przez dwa dni ( 22-23 marca) próbowałyśmy zmotywować uczniów do zastanowienia się nad tym jakie miejsce w ich życiu zajmuje Bóg. Omówiliśmy z nimi temat właściwej hierarchii wartości oraz grzechu. Chciałyśmy też poprzez proste obrazy i doświadczenia ukazać im piękno relacji z Bogiem i głosić Jego nieskończoną miłość do każdego z nas. 

Rekolekcje szkolne 1Rekolekcje szkolne 2Rekolekcje szkolne 3Rekolekcje szkolne 4
To wszystko co dziś przeszkadza nam w przeżywaniu naszej wiary, to co sprawia, że Bóg nie jest na pierwszym miejscu w moim życiu oddawaliśmy w czasie Drogi Krzyżowej, na końcu której symbolicznie wszystkie te nasze trudnosci zostały przybite do krzyża. Młodsze dzieci jako wyraz miłości do Jezusa, wykonały serca, które złożyły przy krzyżu. 
Rekolekcje szkolne 5Rekolekcje szkolne 6Rekolekcje szkolne 7Rekolekcje szkolne 8

Rekolekcje szkolne 9Rekolekcje szkolne 10Rekolekcje szkolne 11Rekolekcje szkolne 12
Pierwszy dzień rekolekcji odbył się w kościele, gdzie spotkałyśmy się z dziećmi w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-7. Drugiego dnia spotkaliśmy się również w dwóch grupach, na szkolnej sali gimnastycznej.
Rekolekcje szkolne 13Rekolekcje szkolne 14Rekolekcje szkolne 15Rekolekcje szkolne 16
Dziękujemy kapłanom Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja w Nysie, dyrekcji oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 3 za zaproszenie i serdeczne przyjęcie, a także wszystkim tym, którzy pomogli w przeprowadzeniu rekolekcji. Dziękujemy uczniom za ich zaangażowanie i żywo wyznawaną wiarę. Niech czas rekolekcji owocuje w życiu każdego ich uczestnika.
Rekolekcje szkolne 17Rekolekcje szkolne 18Rekolekcje szkolne 19Rekolekcje szkolne 20
Rekolekcje szkolne 21Rekolekcje szkolne 22Rekolekcje szkolne 23Rekolekcje szkolne 24