Archiwum artykułów

Święto Młodzieży 2019

Święto Młodzieży 2019W dniach od 15 do 22 lipca na Górze Świętej Anny odbyło się XXIII Święto Młodzieży w tym roku pod hasłem: JEST RADOŚĆ! Tradycyjnie już wraz z grupą młodzieży elżbietańskiej wzięłyśmy udział w tym wydarzeniu, angażując się również w jego organizację.

 

 

Święto Młodzieży to forma rekolekcji, podczas których młody człowiek buduje relację z Bogiem, umacnia wiarę, ale też zdobywa wskazówki jak dobrze i pięknie żyć. Każdego dnia jest czas na Eucharystię i wspólną modlitwę. Młodzież spotyka się z zaproszonymi gośćmi i słucha naprawdę dobrych i wartościowych konferencji. Ważnym czasem jest codzienna praca w grupach prowadzona przez animatorów. Nie brakuje też czasu na zabawę. Wieczorami odbywają się koncerty, a dzień kończy się nabożeństwem tematycznym. Podczas trwania Święta nieustannie odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy. 
Święto Młodzieży 2019 6Święto Młodzieży 2019 7Święto Młodzieży 2019 8Święto Młodzieży 2019 9
Naszym szczególnym zadaniem w tym roku była opieka nad namiotem powołaniowym, gdzie młodzi ludzie mogli przyjść porozmawiać lub zapytać o różne sprawy, a także zabrać sobie ulotkę, obrazek lub jakiś gadżet. To przy tym namiocie każdego dnia spotykaliśmy się w czasie wolnym, aby pograć w planszówki, albo zwyczajnie porozmawiać.
Święto Młodzieży 2019 10Święto Młodzieży 2019 1Święto Młodzieży 2019 2Święto Młodzieży 2019 4
Każdego dnia po nieszporach siostry różnych zgromadzeń prowadziły półgodzinną adorację w kaplicy. Elżbietańska adoracja przypadła na wtorek. Wraz z naszą młodzieżą modliliśmy się o odwagę dla młodych dziewczyn i chłopaków, by nie bali się pójść za głosem Pana Boga.
Święto Młodzieży 2019 5Święto Młodzieży 2019 11Święto Młodzieży 2019 12Święto Młodzieży 2019 3
Bardzo ważnym punktem każdego dnia Święta była praca w grupach. Jest to moment, kiedy każdy z uczestników przestaje być anonimowy i może skonfrontować się w grupie innych uczestników. Animatorzy poświęcają sporo czasu na przygotowanie się do spotkań na podstawie wcześniej napisanych konspektów, które wpisują się w tematy poszczególnych dni. Również my zaangażowałyśmy się w prowadzenie grup jako animatorki.