Wielkopostne skupienie dla dziewczyn

Skupienie marzec 9Pomimo ograniczeń i trudnej sytuacji związanej z pandemią, udało się nam 27 marca zorganizować dzień skupienia dla dziewczyn. W prawdzie odbyło się ono w znacznie pomniejszonym składzie i z bólem serca musiałyśmy odmówić zgłoszonym już wcześniej osobom, cieszymy się, że w ogóle była możliwość spotkania. 

Czytaj więcej...

Spotkanie w łodzi Piotra - skupienie dziewczyn

Skupienie luty 2021 58W minioną sobotę odbyło się w naszym klasztorze drugie skupienie z cyklu spotkań św. Piotra Apostoła z Jezusem. Tym razem podjęłyśmy refleksję nad fragmentem Ewangelii wg św. Łukasza (5, 1-11), który opisuje cudowny połów ryb na jeziorze Genezaret. W tym miesiącu mogło nas być już troszkę więcej, a skupienie poprowadził ks. Tomasz Gruca, wikariusz jednej z nyskich parafii.

Czytaj więcej...

Działy się cuda! Rekolekcje zimowe za nami.

rekolekcje zimowe 2020 142Cuda zdarzają się nieustannie: każdego dnia, w każdej godzinie. Nie gdzieś daleko, ale na naszych oczach. Nie są rzeczywistością niedostępną ludziom prostym i nieuczonym, ale doświadczać ich może każdy, kto potrafi dobrze widzieć. Eucharystia. Dla jednych jest czymś dziwnym i niezrozumiałym, dla innych nudnym obowiązkiem, a dla tych, którzy „dobrze widzą”, którzy widzą więcej i głębiej prawdziwym cudem – największym z cudów.

Czytaj więcej...

Z młodzieżą w Domu Pomocy Społecznej w Grabinie

Kolędowanie w Grabinie 5Trwa jeszcze czas, gdy poprzez brzmienie kolęd dzielimy się doświadczeniem radości, jaką przynosi na ziemię Nowonarodzona Dziecina. Podobnie jak w minionym roku, chciałyśmy podzielić się tą radością z mieszkankami Domu Pomocy Społecznej w Grabinie.

 

Czytaj więcej...

Syme.On w hospicjum

Kolędowanie 4Dnia 13 stycznia wraz z młodzieżą należącą do grupy Syme.On odwiedziłyśmy nyskie hospicjum, aby zanieść radość Bożego Narodzenia do wszystkich jego podopiecznych. Czas wspólnego kolędowania napełnił nadzieją i radością nie tylko tych, których tam spotkałyśmy, ale również nas.

Czytaj więcej...

Kolędowanie z młodzieżą

kolędowanie z młodzieżą 9Okres Bożego Narodzenia jest czasem niezwykłym. Pewnie każdy z nas ma doświadczenie, że w tych dniach ludzie są bardziej otwarci, życzliwi, więcej się uśmiechają. Wtedy właśnie bardziej się mobilizujemy, aby dać z siebie coś więcej, być jakoś bardziej dla innych. To doświadczenie łączy, ale też napełnia nadzieją, wiarą... 

 

Czytaj więcej...