Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Rekolekcje zimowe 18"Uczyń mnie gałązką w krzewie winnym... odnów mnie, daj przynosić dobry owoc... nowe życie daj!" W dniach od 19 do 21 marca, tuż przed Środą Popielcową w naszym klasztorze dobywały się rekolekcje zimowe dla młodzieży. Był to czas zatrzymania się i wsłuchiwania w Słowo Boże, by doświadczyć bliskości Boga Ojca - Miłośnika życia!

Czas rekolekcji oparty był o fragment Janowej Ewangelii, w którym Jezus mówi o krzewie winnym. Słuchając Słowa Bożego staraliśmy się odkrywać to co w naszym życiu wymaga oczyszczenia, co Bóg chce w nas odnowić, co potrzeba odciąć oraz to co w naszym życiu owocuje, co potrzebuje troski, ciepła słońca i nawożenia, by owocowało jeszcze lepiej i piękniej. Trwanie przy Bogu i Jego Słowie pozwoliło nam zachwycić się na nowo tym, że jesteśmy wszczepieni w Jezusa, jak gałązki w krzew winny i dzięki Niemu mamy życie. Dobry Bóg troszczy się o nas, pielęgnuje i otacza opieką jak najlepszy ogrodnik, byśmy wydawali jak najlepsze, słodkie i obfite owoce. 
Rekolekcje zimowe 1Rekolekcje zimowe 2Rekolekcje zimowe 3Rekolekcje zimowe 4
Rekolekcje zimowe 5Rekolekcje zimowe 6Rekolekcje zimowe 7Rekolekcje zimowe 8
Wspólnie spędzony czas był doskonałą okazją do spotkania z Bogiem Ojcem, który zaprasza nas do bliskiej relacji, do tego, by w Jego Słowie odkrywać własne serce i poznawać prawdę o sobie, do zasłuchania w Słowo, które odnawia, oczyszcza, przynosi nadzieję, daje życie. Był to też radosny czas bycia we wspólnocie i dzielenia się sobą, dobrych i głębokich rozmów, pięknych spotkań, budowania wartościowych relacji. Każdemu z nas dał również możliwośc wyciszenia, trwania na modlitwie, zasłuchania we własne serce, przygotowania go na przeżywanie Wielkiego Postu. 
Rekolekcje zimowe 9Rekolekcje zimowe 10Rekolekcje zimowe 11Rekolekcje zimowe 12
Rekolekcje zimowe 13Rekolekcje zimowe 14Rekolekcje zimowe 15Rekolekcje zimowe 16
Rekolekcje zimowe 17Rekolekcje zimowe 18Rekolekcje zimowe 19Rekolekcje zimowe 20