Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Rekolekcje dziewczyn 15Tuż przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego i katechetycznego, w naszym klasztorze miały miejsce rekolekcje ze Słowem Bożym dla dziewczyn. Tym razem w całości były oparte o księgę proroka Jonasza. Uczestniczki przebyły wraz z nim drogę związaną z czterema ważnymi tematami, jakimi były: tożsamość, modlitwa, misja i nawrócenie.

Rekolekcje wraz z siostrami poprowadził ks. Piotr Mandala, który sprawował sakramenty i głosił konferencje, ale też co bardzo istotne, towarzyszył nam przez cały czas trwania spotkania. Dziewczyny zmierzyły się z wyzwaniem medytacji nad Słowem Bożym, do których zostały odpowiednio wprowadzone. Przedłużeniem każdej medytacji były zaproponowane zadania, które wymagały od uczestniczek sporego zaangażowania. 
Rekolekcje dziewczyn 1Rekolekcje dziewczyn 2Rekolekcje dziewczyn 3Rekolekcje dziewczyn 4
Rekolekcje dziewczyn 5Rekolekcje dziewczyn 6Rekolekcje dziewczyn 7Rekolekcje dziewczyn 8

W czasie rekolekcji nie mogło oczywiście zabraknąć Adoracji Najświętszego Sakramentu i Liturgicznej Modlitwy Godzin. Był też czas na planszówki, dobre rozmowy, wartościowy film i spotkania. Pięknym doświadczeniem była Eucharystia sprawowana w plenerze nad Jeziorem Nyskim, a po niej rejs po jeziorze, co idealnie wpisało się w tematykę rekolekcji. 
Rekolekcje dziewczyn 9Rekolekcje dziewczyn 10Rekolekcje dziewczyn 11Rekolekcje dziewczyn 12
Rekolekcje dziewczyn 13Rekolekcje dziewczyn 14Rekolekcje dziewczyn 15Rekolekcje dziewczyn 16
Rekolekcje dziewczyn 17Rekolekcje dziewczyn 18Rekolekcje dziewczyn 19Rekolekcje dziewczyn 20