Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Skupienie październik 9W dniach od 28 do 29 października w naszym klasztorze miało miejsce kolejne co miesięczne skupienie, tym razem tylko dla dziewczyn. Podjęty temat oparty o postacie nowo błogosławionych Męczennic Elżbietańskich, dotyczył wierności wyznawanym wartościom  i męstwa w wyznawaniu wiary. Skupienie wraz z siostrami poprowadził neoprezbiter naszej diecezji Ksiądz Denic Gach, wikariusz Nyskiej Bazyliki.

 Choć skupienie odbyło się w bardzo kameralnym gronie, klimat spotkania pozwolił na głebokie i refleksyjne przeżycie tego czasu. Uczestniczki wraz z prowadzącymi stworzyli naprawdę dobrą atmosferę, w której mogliśmy wszyscy poczuć się siostrzano - bratersą wspólnotą. W całości spotkania towarzyszyły nam postacie Bł. Paschalis i IX Towarzyszek męczeństwa, które zginęły w 1945 roku w obronie wiary, czystości, godności drugiego człowieka. Bez wątpienia są one dla nas bardzo mocnym przykładem wierności, która nie cofnęła się nawet przed ofiarą z życia. Są wzorem czystości, miłości bliźniego ponad siebie samego i wierności Jezusowi, któremu ślubowały. Wolały oddać życie, niż nie dochować wierności. Dziś również mamy czas, w którym wiarę wyznawać bardzo trudno. Niech ich przykład utwierdzi nas w przekonaniu, że warto ponieść najwyższą ofiarę dla nagrody jaką jest niebo.
Skupienie październik 1Skupienie październik 2Skupienie październik 3Skupienie październik 4
Skupienie październik 5Skupienie październik 6Skupienie październik 7Skupienie październik 8

W czasie spotkania jak zawsze był czas na modlitwę i trwanie przed Panem, ale również nie zabrakło okazji do pogłębiania wiedzy, budowania świadomości, dobrych rozmów, dzielenia się doświadczeniem wiary, budowania relacji i spotkania ze sobą samą. W programie skupienia było miejsce na Eucharystię, Adoracją Najświętszego Sakramentu i okazję do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania lub rozmowy, na modlitwę różańcową w miesiący maryjnym oraz jutrznię, konferencję, którą wygłosił ks. Denis, pracę w grupach oraz jej podsumowanie, rozmowę o tym jak dziś możemy wyznawać wiarę w Jezusa w naszym codziennym życiu, dobry film poszerzający temat skupienia oraz spotkanie ze Słowem Bożym. 
Skupienie październik 10Skupienie październik 11Skupienie październik 12Skupienie październik 13
Skupienie październik 14Skupienie październik 15Skupienie październik 16Skupienie październik 17

Piękny czas skupienia szybko minął, a my mamy nadzieję, że spotkamy sie już w listopadzie!