Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Skupienie dla dziewczyn 12Skupienie dla dziewczyn w Niedzielę Miłosierdzia nie mogło się odbyć bez konkretnego czynu miłosierdzia! Nasze spotkanie jeszcze w Oktawie Wielkanocy poza wymiarem duchowym, mocno skupiło się wokół czynów miłosierdzia, choć był również czas na wspólne przeżywanie radości Zmartwychwstania naszego Pana.

W sobotę uczestniczyłyśmy wspólnie w pięknym koncercie ewangelizacyjnym w kościele pw Matki Bożej Bolesnej w Nysie. To wydarzenie było prawdziwą ucztą duchową zarówno pod względem wrażeń muzycznych jak i przekazanych treści. Całość mocno poruszała i zachwycała. Aby dopełnić piękna Wigilii Święta Miłosierdzia Bożego, po powrocie adorowałyśmy Pana w Najświętszym Sakramencie, uwielbiając Go za Jego nieskończone miłosierdzie, którego nieustannie możemy doświadczać i które wylewa na cały świat. Temat miłosierdzia próbowałyśmy też poruszyć w czasie spotkania w grupach i wspólnego omówienia, a w niedzielę pogłębić rozważając Ewangelię o spotkaniu Tomasza Apostoła z Jezusem w Wieczerniku, po Jego Zmartwychwstaniu.
Skupienie dla dziewczyn 0Skupienie dla dziewczyn 1Skupienie dla dziewczyn 2Skupienie dla dziewczyn 3Praktycznym wymiarem miłosierdzia były podjęte przez nas czyny względem potrzebujących. Przygotowałyśmy małe paczuszki dla ubogich, którzy przychodzą do klasztoru po ciepłą zupę i z uśmiechami na twarzy i dobrym słowem poszłyśmy wręczyć im te małe upominki. Zaangażowałyśmy się również w działanie na rzecz Domu Pokoju w Betlejem. W tę niedzielę siostry prowadziły w Bazylice kwestę na rzecz Domu Pokoju. Wykonałyśmy więc świeczki, które były sprzedawane za dobrowolną ofiarę, a pozyskane środki przeznaczone na ten cel. To była nasza mała cegiełka, którą dołożyliśmy jako młodzież do podjętej przez siostry inicjatywy.
Skupienie dla dziewczyn 4Skupienie dla dziewczyn 5Skupienie dla dziewczyn 6Skupienie dla dziewczyn 7
Skupienie dla dziewczyn 8Skupienie dla dziewczyn 9Skupienie dla dziewczyn 10Skupienie dla dziewczyn 13