Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Zgodnie z programem Kapituły Prowincjalnej dzisiaj przeżywałyśmy dzień skupienia.

Rozpoczęłyśmy go w kaplicy pw. Świętej Rodziny Modlitwą Liturgiczną i Eucharystią. Mszę Świętą sprawował ks. Piotr Burczyk, proboszcz parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie.  W homilii nawiązał do tematu przewodniego kapituły: „Najświętsze Serce Jezusa wierzę w Twoją miłość do mnie” oraz do noworocznych życzeń, które  bł. Maria Luiza skierowała do sióstr w styczniu 1872 roku.

Kapituła Prowincjalna 28 01 10 Kapituła Prowincjalna 28 01 6

Poranna konferencja w kapitularzu poprzedzona została multimedialną medytacją nawiązującą do stworzenia świata i miłości odkupieńczej Jezusa Zbawiciela.

Podczas porannej konferencji ks. Piotr Burczyk nawiązał do tematu: „Serce Jezusa przebite z miłości do nas…”

W południowej przerwie Siostry Kapitulantki miały możliwość nawiedzenia Bazyliki Mniejszej św. Jakuba, gdzie modliły się przy Relikwiach bł. Marii Luizy. Niektóre z Sióstr Kapitulantek odwiedziły także groby naszych sióstr na cmentarzu Jerozolimskim.

Po południu Siostry Kapitulantki wysłuchały kolejną konferencję: „Serce Jezusa źródłem Bożego miłosierdzia”. Po konferencji, w kaplicy Domu Macierzystego adorowałyśmy Najświętszy  Sakrament, prosząc o światło Ducha Świętego na czas Kapituły Wyborczej. Wspólną modlitwą Nieszporów uwielbiałyśmy i dziękowałyśmy Bogu za miniony dzień skupienia.

Zobacz zdjęcia

 

s.M. Weronika Glombitza
s.M. Margarita  Cebula